holdoversigt

Herunder kan du finde en oversigt over alle hold i Global Kidz.

Du kan også downloade oversigten som pdf: holdoversigt_2020.pdf

For at tilmelde et hold, gå til tilmeld hold

For at læse mere om de enkelte hold, gå til holdbeskrivelser

For at læse mere om de enkelte danselærere, gå til undervisere

For at finde adressen på et undervisningssted, gå til undervisningssteder

HOLDNR.TIDSTILARTALDERUNDERVISERSTED
Mandag
Hold 116.15-17.00Verdensdans/Rytmik1½-2 årMarie Angelique Girling GomardOsramhuset, Store sal
Hold 217.10-17.55Verdensdans3-5 årMarie Angelique Girling GomardOsramhuset, Store sal
Hold 316.15-17.00Verdensdans3-5 årBirgitte SkandsDansekapellet, Kuppelsalen
Hold 417.10-17.55Verdensdans4-6 årBirgitte SkandsDansekapellet, Kuppelsalen
Hold 516.00-17.00Breakdance9-13 årColosal TitanSundbyøster Idrætsanlæg, Bevægelsessal
Hold 617.00-17.45Breakdance5-9 årColosal TitanSundbyøster Idrætsanlæg, Bevægelsessal
Hold 5016.00-18.00Konkurrencehold 19-15 årAmalie ZaarOsramhuset, Lille sal
Tirsdag
Hold 1016.00-17.00Afrobeat9-13 årFelicia CameronOsramhuset, Lille sal
Hold 1216.00-16.45Dansespirer6-8 årPonija DumoRådmandsgades Skole, Tumlesal
Hold 1316.45-17.45Afro/Dancehal9-12 årPonija DumoRådmandsgades Skole, Tumlesal
Hold 1416.00-17.00Dancehal9-12 årSimone Guerra Skovgaard og Nadja Vels Skjødt Korsgadehallen, Dansesal
Hold 1517.00-18.00Hiphop6-9 årSimone Guerra Skovgaard og Nadja Vels Skjødt Korsgadehallen, Dansesal
Hold 1616.00-17.00Breakdance4-6 årStylem BobKorsgadehallen, Bevægelsessal
Hold 1717.10-17.55Breakdance7-12 årStylem BobKorsgadehallen, Bevægelsessal
Hold 1815.15-16.00
GAME Streetmekka, Dansesal
Hold 1916.00-16.55Breakdance10+ årColosal TitanGAME Streetmekka, Dansesal
Hold 5117.00-18.00 Konkurrencehold 27-12 årFelicia CameronOsramhuset, Lille sal

Onsdag
Hold 2016.00-17.00Afrobeat7-12 årColosal TitanOsramhuset, Store sal
Hold 2117.00-17.45Breakdance5-9 årColosa TitanOsramhuset, Store sal
Hold 2216.15-17.00Rytmik og pep-leg1½-2 årMarie Angelique Girling GomardHillerødgade Bad & Hal, Spejlsal
Hold 2317.10-17.55Akroyoga og pep-leg3-6 årMarie Angelique Girling GomardHillerødgade Bad & Hal, Spejlsal
Hold 2416.00-17.00Hiphop Fusion9-13 årSimone Guerra Skovgaard og Nadja Vels Skjødt Prismen, Kultursal
Hold 2517.00-18.00 Hiphop Fusion10-14 år(øvede)Simone Guerra Skovgaard og Nadja Vels Skjødt Prismen, Kultursal
Hold 2617.00-18.00Dancehall9-12 år PatriciaDansekapellet, Sal 2 Hold
Hold 5016.00-18.00Konkurrencehold 19-15 år Felicia CameronOsramhuset, Lille sal
Torsdag
Hold 3016.15-17.00Dansespirer – for piger5-8 årSimone Guerra Skovgaard og Nadja Vels Skjødt Mjølnerparken, Fælleshuset
Hold 3117.00-18.00 Dancehall – for piger9-14 år Simone Guerra Skovgaard og Nadja Vels Skjødt Mjølnerparken, Fælleshuset
Hold 3216.00-17.00 Breakdance 9-12 år Colosal TitanOsramhuset, Lille sal
Hold 3316.15-17.00 Verdensdans3-5 år Birgitte SkandsOsramhuset, Store sal
Hold 3417.00-18.00Balletspirer & Spilopper 5-8 år Birgitte SkandsOsramhuset, Store sal
Hold 3517.00-18.00Afrobeat8-12 årNadine ZaucouDansekapellet, Sal 2
Hold 5117.00-18.00 Konkurrencehold 27-12 årColosal TitanOsramhuset, Lille Sal
Fredag
Hold 40 10.00-15.00Rytmik, Sprog & Bevægelse 1-5 år Mikala HoffOsramhuset, Lille sal