holdoversigt

Herunder kan du finde en oversigt over alle hold i Global Kidz.

Er du på mobil kan du kun se alle detaljer på pdf, som du også kan downloade: Holdoversigt – GLOBAL KIDZ 2020-21

For at tilmelde et hold, gå til tilmeld hold

For at læse mere om de enkelte hold, gå til holdbeskrivelser

For at læse mere om de enkelte danselærere, gå til undervisere

For at finde adressen på et undervisningssted, gå til undervisningssteder

HOLDNR.TIDSTILARTALDERUNDERVISERSTED
Mandag
Hold 1 Venteliste16.15-17.00Rytmik, leg og bevægelse 1½-2 år + mor/farMikala Hoff SkovgaardOsramhuset, Store sal
Hold 2 Venteliste17.10-17.55Verdensdans 3-5 år + mor/farMikala Hoff SkovgaardOsramhuset, Store sal
Hold 3116.00-18.00Team Global Kidz - konkurrencehold (efter aftale)9-15 årAmalie ZaarOsramhuset, Lille sal
Tirsdag
Hold 716.00-17.00Afrobeat10-15 årFelicia CameronOsramhuset, Lille sal
Hold 816.00-16.45Dansespirer7-9 årPonija DumoRådmandsgades Skole, Tumlesal
Hold 916.45-17.45Afro/Dancehall9-12 årPonija DumoRådmandsgades Skole, Tumlesal
Hold 1116.00-17.00Hiphop9-12 årIsabel ZordeKorsgadehallen, Dansesal
Hold 1217.00-17.45Hiphop6-9 årIsabel ZordeKorsgadehallen, Dansesal
Hold 1016.00-17.00Afrobeat7-11 årColosal TitanGAME Streetmekka, Dansesal
Hold 1517.00-17.45Breakdance5-8 årColosal TitanGAME Streetmekka, Dansesal
Hold 3416.00-17.00Dancehall8-12 årMette & JohannePeder Lykke Skolen
Hold 3017.00-18.00 Global Minions - konkurrencehold (efter aftale)8-13 årFelicia CameronOsramhuset, Lille sal

Onsdag
Hold 515.30-16.15Breakdance5-7 årColosal TitanOsramhuset, Lille sal
Hold 1316.15-17.15Afrobeat7-11 årColosal TitanOsramhuset, Lille sal
Hold 14 Venteliste17.15-18.00Breakdance6-9 årColosal TitanOsramhuset, Lille sal
Hold 3216.00-17.00Afro/Dancehall9-12årPonija DumoHillerødgade Bad & Hal, Spejlsal
Hold 3317.00-18.00Showhold9-12 år, øvedePonija Dumo Hillerødgade Bad & Hal. Spejlsal
Hold 1615.15-16.00Dansespirer6-8årigeAmalie ZaarPrismen, Kultursal
Hold 1716.00-17.00Dancehall9-13 årAmalie ZaarPrismen, Kultursal
Hold 1817.00-18.00 Dancehall Showhold10-14 årAmalie ZaarPrismen, Kultursal
Hold 3116.00-18.00Team Global Kidz - konkurrencehold (efter aftale)9-15 år Felicia CameronOsramhuset, Store sal
Torsdag
Hold 19 Venteliste16.15-17.00Verdensdans3-5 år + mor/farLuciano CarvalhoRådmandsgades Skole, Tumlesal
Hold 2017.00-17.45 Dansespirer Latin5-8 år Luciano CarvalhoRådmandsgades Skole, Tumlesal
Hold 2116.00-17.00 Breakdance 9+ år Colosal TitanOsramhuset, Lille sal
Hold 22 Venteliste16.15-17.00 Verdensdans 3-5 år + mor/farMikala HoffOsramhuset, Store sal
Hold 23 Venteliste17.10-17.55Verdensdans3-5 år + mor/farMikala HoffOsramhuset, Store sal
Hold 3017.00-18.00 Global Minions - konkurrencehold (efter aftale)7-12 årColosal TitanOsramhuset, Lille Sal
Fredag
Hold 259.30-10.15Rytmik, Sprog & Bevægelse 1-2 år Mikala HoffOsramhuset, Lille sal
Hold 2610.15-11.00Rytmik, Sprog & Bevægelse 3-5 årMikala HoffOstamhuset, Lille sal
Hold 3617.00-18.00Girly Fusion 8-12 årFreja FrenoHal C